Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha 6dfc9419ce204652a0cc60caaea6a7b5
Enter text seen above:


KBCA rankings, Jan. 13

Prep rankings
KBCA
Jan. 13
Boys
Class 6A
1. Blue Valley Northwest
2. Shawnee Mission South
3. Wichita East
4. Olathe East
5. Lawrence
6. Olathe North
7. Wichita Southeast
8. Blue Valley North
9. Shawnee Mission East
10. Shawnee Mission Northwest

Class 5A
1. Topeka-Highland Park
2. Goddard-Eisenhower
3. Hays High
4. Lansing
5. Wichita Heights
6. Leavenworth
7. Maize South
8. Salina Central
9. Shawnee Heights
10. Newton

Class 4A Division I
1. McPherson
2. Baldwin
3. Coffeyville
4. Basehor-Linwood
5. K.C.-Piper
6. Ottawa
7. El Dorado
8. Labette County
9. Spring Hill
10. Paola

Class 4A Division II
1. Andale
2. Scott City
3. Holton
4. Concordia
5. Wichita Trinity
6. Eudora
7. Royal Valley
8. Columbus
9. Burlington
10. Larned

Class 3A
1. Hesston
2. Eureka
3. Beloit
4. Sabetha
5. Holcomb
6. Council Grove
7. Nemaha Valley
8. Wichita Collegiate
9. Humboldt
10. Silver Lake

Class 2A
1. St. John
2. Olpe
3. Moundridge
4. Central Plains
5. St. Mary’s-Colgan
6. Meade
7. Hillsboro
8. Oswego
9. Plainville
10. Valley Falls

Class 1A Division I
1. Marais Des Cygnes Valley
2. Fairfield
3. Valley Heights
4. Centralia
5. Hoxie
6. Stockton
7. Udall
8. La Crosse
9. Hanover
10. Victoria

Class 1A Division II
1. Wallace County
2. Beloit-St. John’s
3. Fowler
4. South Barber
5. Baileyville-B&B
6. Ashland
7. Sylvan-Lucas
8. Otis-Bison
9. Attica
10. Axtell

Girls
Class 6A
1. Wichita South
2. Maize
3. Olathe South
4. Blue Valley North
5. Manhattan
6. Blue Valley
7. Washburn Rural
8. Shawnee Mission Northwest
9 Olathe Northwest
10. Topeka High

Class 5A
1. Kapaun Mt. Carmel
2. St. Thomas Aquinas
3. Salina Central
4. Leavenworth
5. Topeka-Seaman
6. Bishop Carroll
7. Goddard-Eisenhower
8. Great Bend
9. Blue Valley Southwest
10. Valley Center

Class 4A Division I
1. Wamego
2. Fort Scott
3. Paola
4. Bishop Miege
5. Topeka Hayden
6. Andover Central
7. McPherson
8. Independence
9. Ottawa
10. Buhler

Class 4A Division II
1. Santa Fe Trail
2. Hugoton
3. Burlington
4. Pratt
5. Frontenac
6. Goodland
7. Clearwater
8. Concordia
9. Columbus
10. Russell

Class 3A
1. Hesston
2. Riley County
3. Holcomb
4. Marysville
5. Douglass
6. Cimarron
7. Council Grove
8. Cherryvale
9. Caney Valley
10. Sabetha

Class 2A
1. Hillsboro
2. Jefferson County North
3. Sterling
4. Whitewater-Remington
5. Olpe
6. Washington County
7. Moundrige
8. Central Plains
9. Ellinwood
10. Meade

Class 1A Division I
1. Hoxie
2. Valley Heights
3. Spearville
4. Osborne
5. Centre-Lost Springs
6. Linn
7. Marais Des Cygnes Valley
8. Victoria
9. Waverly
10. Thunder Ridge

Class 1A Division II
1. Baileyville-B&B
2. Dighton
3. Norwich
4. Wilson
5. Triplains-Brewster
6. Ingalls
7. Golden Plains
8. Moscow
9. Cunningham
10. Ashland