Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha 731c05b6874745eb95c35e8a51c65d27
Enter text seen above:


Prep rankings, Jan. 6

Prep rankings
KBCA
Jan. 6
Boys
Class 6A
1. Blue Valley Northwest
2. Shawnee Mission South
3. Olathe East
4. Washburn Rural
5. Lawrence High
6. Lawrence Free State
7. Wichita East
8. Blue Valley North
9. Topeka High School
10. Blue Valley West

Class 5A
1. HIghland Park
2. Eisenhower
3. Hays High
4. Lansing
5. Leavenworth
6. Wichita Heights
7. Maize South
8. Shawnee Heights
9. Newton
10. Salina Central

Class 4A Division I
1. McPherson
2. Coffeyville
3. Baldwin
4. Basehor-Linwood
5. Ottawa
6. El Dorado
7. K.C. Piper
8. Labette County
9. Spring Hill
10. Paola

Class 4A Division II
1. Andale
2. Scott CIty
3. Holton
4. Concordia
5. Eudora
6. Wichita Trinity
7. Clearwater
8. Columbus
9. Burlington
10. Larned

Class 3A
1. Wichita Collegiate
2. Hesston
3. Silver Lake
4. Beloit
5. Eureka
6. Sacred Heart
7. Sabetha
8. Council Grove
9. Nemaha Valley
10. Southeast of Saline

Class 2A
1. St. John
2. Pittsburg/St. Mary's-Colgan
3. Olpe
4. Oswego
5. Hillsboro
6. Meade
7. Moundridge
8. Berean Academy
9. Central Plains
10. Troy

Class 1A Division I
1. Marais Des Cygnes Valley
2. Valley Heights
3. Centralia
4. Fairfield
5. Hoxie
6. La Crosse
7. Victoria
8. Stockton
9. Udall
10. Hanover

Class 1A Division II
1. Wallace County
2. St. John's-Tipton
3. Fowler
4. South Barber
5. Baileyville-B&B
6. Ashland
7. Sylvan-Lucas
8. Attica
9. Axtell
10. Otis-Bison

Girls
Class 6A
1. Wichita South
2. Maize
3. Washburn Rural
4. Shawnee Missions NW
5. Olathe South
6. Blue Valley North
7. Topeka High
8. Manhattan
9. Blue Valley
10. Shawnee Mission South

Class 5A
1. St. Thomas Aquinas
2. Kapaun Mt. Carmel
3. Salina Central
4. Leavenworth
5. Topeka-Seaman
6. Blue Valley Southwest
7. Andover
8. Bishop Carroll
9. Wichita Heights
10. Valley Center

Class 4A Division I
1. Wamego
2. Fort Scott
3. Paola
4. Independence
5. Bishop Miege
6. Topeka-Hayden
7. Ottawa
8. McPherson
9. Andover Central
10. Buhler

Class 4A Division II
1. Santa Fe Trail
2. Hugoton
3. Burlington
4. Pratt
5. Frontenac
6. Goodland
7. Holton
8. Concordia
9. Clearwater
10. Columbus

Class 3A
1. Hesston
2. Riley County
3. Cimarron
4. Holcomb
5. Marysville
6. Douglass
7. Council Grove
8. Cherryvale
9. Erie
10. Caney Valley

Class 2A
1. Hillsboro
2. Jefferson County North
3. Sterling
4. Remington
5. Olpe
6. Washington County
7. Moundridge
8. Central Plains
9. Ellinwood
10. Meade

Class 1A Division I
1. Hoxie
2. Valley Heights
3. Spearville
4. Osborne
5. St. Paul
6. Centre
7. Linn
8. Marais Des Cygnes
9. Waverly
10. Thunder Ridge

Class 1A Division II
1. Norwich
2. Baileyville-B&B
3. Dighton
4. Triplains-Brewster
5. Wilson
6. Ingalls
7. Fowler
8. Golden Plains
9. Weskan
10. Moscow