Email This Story

Subject:
Recipient's Email:
Sender's Email:
captcha 92e8cd2b6638476a89577955cb86d533
Enter text seen above:


Prep basketball rankings, Dec. 16

KBCA rankings
Boys
Class 6A
1. Blue Valley Northwest
2. Shawnee Mission South
3. Olathe East
4. Washburn Rural
5. Lawrence Free State
6. Lawrence
7. Wichita East
8. Blue Valley North
9. Topeka High
10. Blue Valley West

Class 5A
1. Highland Park
2. Lansing
3. Goddard-Eisenhower
4. Hays High
5. Wichita Heights
6. Maize South
7. Salina South
8. Kapaun Mt. Carmel
9. Bishop Carroll
10. Salina Central

Class 4A DIvision 1
1. Basehor-Linwood
2. McPherson
3. Coffeyville
4. Baldwin
5. August
6. El Dorado
7. K.C.-Piper
8. Paola
9. Miege
10. Labette County

Class 4A Division II
1. Andale
2. Scott CIty
3. Holton
4. Clearwater
5. Concordia
6. Wichita Trinity
7. Columbus
8. Jefferson West
9. Eudora
10. Larned

Class 3A
1. Wichita Collegiate
2. Hesston
3. Silver Lake
4. Nemaha Valley
5. Beloit
6. Cheney
7. Salina-Sacred Heart
8. Southeast of Saline
9. Hillsboro
10. Eureka

Class 2A
1. St. John
2. St. Mary's-Colgan
3. Meade
4. Olpe
5. Oswego
6. Hillsboro
7. Central Plains
8. Oberlin
9. Jackson Heights
10. Berean Academy

Class 1A Division I
1. Marais Des Cygnes Valley
2. Valley Heights
3. Centralia
4. Stockton
5. Hoxie
6. Fairfield
7. La Crosse
8. Victoria
9. Udall
10. Hanover

Class 1A Division II
1. Wallace County
2. St. John's-Tipton
3. Bailevyville-B&B
4. Fowler
5. Ashland
6. South Barber
7. Dighton
8. Axtell
9. Sylvan-Lucas
10. Central Christian

Girls
Class 6A
1. Maize
2. WIchita South
3. Washburn Rural
4. Shawnee Mission Northwest
5. Olathe South
6. Blue Valley North
7. Wichita Northwest
8. Topeka Highland
9. Manhattan
10. Olathe East

Class 5A
1. St. Thomas Aquinas
2. Kapaun Mt. Carmel
3. Salina Central
4. Leavenworth
5. Andover
6. Bishop Carroll
7. Wichita Heights
8. Topeka-Seaman
9. Maize South
10. Blue Valley Southwest

Class 4A Division I
1. Wamego
2. Fort Scott
3. Paola
4. Andover Central
5. Bishop Miege
6. Topeka-Hayden
7. De Soto
8. McPherson
9. Independence
10. Buhler

Class 4A Division II
1. Santa Fe Trail
2. Burlington
3. Pratt
4. Colby
5. Frontenac
6. Hugoton
7. Holton
8. Concordia
9. Goodland
10. Clearwater

Class 3A
1. Hesston
2. Riley County
3. Cimarron
4. Caney Valley
5. Holcomb
6. Marysville
7. Sabetha
8. Silver Lake
9. Haven
10. Garden Plains

Class 2A
1. Hillsboro
2. Smith Center
3. Jefferson County North
4. Sterling
5. Remington
6. Olpe
7. Meade
8. Washington County
9. Central Plains
10. Ellis

Class 1A Division I
1. Hoxie
2. Spearville
3. Valley Heights
4. St. Paul
5. Osborne
6. Waverly
7. Centre
8. Linn
9. Pike Valley
10. Cedar Vale

Class 1A Divion I
1. Ingalls
2. Norwich
3. Baileyville-B&B
4. Argonia
5. Wilson
6. Dighton
7. Fowler
8. Triplains-Brewster
9. Golden Plains
10. Weskan